icon
vd vd vd
motto

VOJTĚCH DYK

narozen 23.7.1985

VOJTO, PŘEDEM DÍKY, ŽE SIS VYBRAL MĚ JAKO ZPOVÍDAJÍCÍ, JSI TAKÉ TAK NERVÓZNÍ?

Je to trochu nezvyklé si s tebou povídat, ale snad to nějak zvládneme. Musím se přiznat, žes mi byla vždy velmi sympatická. (Až na ty skvrny.)

DĚKUJI. ZAČNĚME U TVÉHO DĚTSTVÍ - CO SIS ŘÍKAL, KDYŽ JSI SE NARODIL? JAKÉ BYLY TVOJE PLÁNY?

Au. Rána. Au. Moje ruka. Au. Tunel. Au. Kruci to je rychlost. Fíha. Co to je za světlo? Jejda. Nesahej na mě ty chmatáku! Nemůžu dýchat. Sakra, co to je ta dlouhá věc? Jauvajs... No zkrátka, když jsem se narodil, tak mé první plány vycházely z dané situace. Musel jsem od začátku bojovat o holý život. Jelikož jsem už od narození dychtil po něčem dobrém k pití, tak jsem se nalokal plodové vody a zároveň jsem už tenkrát měl starost o své hlasivky, takže jsem si kolem krku omotal pupeční šňůru. Takže jaké byly mé plány? Dostat se z toho.

NAŠE ČTENÁŘE BY JISTĚ ZAJÍMALO, KDY PROBĚHLA TVÁ PRVNÍ PUSA...

Tak to vím jen matně, ale myslím, že to bylo 24.7. 1985 v 8:30. Dochovaly se mi z té doby v paměti pouze takové útržky. Všude kolem mě bílo, zvláštní sterilní vůně, nade mnou se sklání nějaká žena. Až později jsem se dozvěděl, že to byla má matka.

A PRVNÍ LÁSKA?

První opravdovou lásku si naopak pamatuji úplně přesně. Jmenovala se Anežka. Bylo jí sedm. Seznámili jsme se na mém prvním fotbalovém soustředění. Jediné co mě u ní trochu zaráželo bylo, že kouřila Startky bez filtru.

ČEHO JSI SE NEJVÍC BÁL, KDYŽ JSI BYL V PUBERTĚ?

Že otěhotním.

POJĎME K TÉMA DIVADLA - TY JSI ZAČÍNAL JAKO ELÉV V DIVADLE RADAR, ŽE? POPIŠ NÁM JAKÉ BYLY ZAČÁTKY PO BOKU TAKOVÝCH BARDŮ JAKO JE JIŘÍ PANZNER NEBO JAKUB ZAGAR? A VĚDĚL JSI UŽ TAM, ŽE CHCEŠ BÝT PROFESIONÁL, NEBO JSI TO BRAL JAKO KONÍČEK?

Měl jsem tu výhodu, že jsem, na rozdíl od celého národa, znal oba výše jmenované bardy dlouho před tím, než jsem se dostal na DAMU. Musím říct, že zvláště Jiří Panzner mi v přípravách na zkoušky velmi pomohl. Ale Radar byl a je plný jiných dalších hereckých a pěveckých hvězd, které, na rozdíl od Jiřího Panznera, celý národ už velmi dobře zná. Martin Písařík, Lenka Zahradnická, Jiří Kohout, Petr Vančura (znáte z muzikálu Quasimodo). A abych odpověděl i na druhou část otázky, tak doteď mám práci jako koníček.

KDYŽ JSI BYL PŘIJAT NA DAMU, CO SIS V DUCHU ŘÍKAL?

Hmmmm… Eee... No… Hmmmm… Potřebuju si odskočit... Hmmm... Eee...

OBRÁTILA BYCH LIST A ZEPTALA SE UŽ PŘÍMO NA TVOU PĚVECKOU KARIÉRU - JAK JSI SE K TOMU DOSTAL A CO TĚ PŘIMĚLO ZAČÍT TAK KRÁSNĚ ZPÍVAT?

Začal jsem chodit do pěveckého sboru Pueri Gaudentes, kde byly položeny základy mých harmonických znalostí. Zpíval jsem v té době velmi falešně. Dalo by se říci, že jsem vydával skřekavé zvuky podobné skřekům rozzuřeného tapířího stáda. Až jsem si poslechl, dle mého názoru, nejkrásnější hudební dílo všch dob - Bernsteinovu "Mši". Až ta mě přiměla zpívat krásně.

A JAK TĚ NAPADLO ZPÍVAT ZROVNA S BIG BANDEM? JSI TOTIŽ ZNÁMÝ VĚTŠINOU JAKO ZPĚVÁK LIDOVÝCH PÍSNÍ...

Víš, lidovky byly odjakživa moje. Když jsem někdy v sedmé třídě poprvé na Evropě 2 uslyšel Jožku Černého, byl jsem okamžitě zasažen hluboko do srdce tím emocionálním hudebním průrvem. Když jsem pak o pár let později na rádiu Impuls uslyšel Franka Sinatru zpívajícího s bigbandem, řekl jsem si, že by to mohla být další cesta.

MAJÍ SE DIVÁCI TOUR TĚŠIT NA NĚJAKOU TVOU (OMLUVTE MOJÍ EXPLICITNÍ MLUVU) PTÁKOVINU?

Tak určitě...

TAK TO SE UŽ VŠICHNI TĚŠÍME, PŘEDEVŠÍM JÁ. DOUFÁM, ŽE NÁM TO SPOLU NA JEVIŠTI PŮJDE, MÁM TROCHU TRÉMU...

Neboj, to zvládneme, vždyť jsi profík. Naopak, kdybys u mě nebyla, byl by můj výkon poloviční.

DÍKY, ALE BÝT S TEBOU V JEDNOM UZAVŘENÉM PROSTORU JE PRO MĚ VELKÁ ZODPOVĚDNOST, NECHCI TI TO ZKAZIT... VRAŤME SE ALE K ZAJÍMAVOSTEM - RÁDA BYCH SE ZEPTALA I NA NĚCO TROCHU VÍC OSOBNÍHO, MOHLA BYCH?

Tak určitě...

CO SE TI VČERA ZDÁLO?

Zdál se mi sen. Byl plný lásky a něhy. V tom snu všichni lidé létali s ptáky po obloze a poslouchali Stinga jak hraje na mráčku. Neexistovala tam závist, nenávist, ani lež. (ani Brno). Létal jsem po obloze a zpíval si. A v duchu myslel na mou drahou polovičku…

TAK TO JE KOUZELNÉ. VOJTO, DĚKUJU, ŽE JSME SI SPOLU MOHLI TAKHLE KRÁSNĚ POBAVIT, BOHUŽEL UŽ NÁS TLAČÍ BOTA, PROTO MUSÍME KONČIT. JEŠTĚ JEDNOU DÍKY A UŽ SE TĚŠÍM, AŽ TO SPOLU ROZJEDEME NA PÓDIU.

Otázky pokládala Esmeralda Ponožková

icon

OPEN AIR PROGRAM:
18:00 Otevření areálu open airu

19:15 Los Rumberos

20:30 Vojtěch Dyk & B-Side Band

23:15 Gang of Lolitas

24:00 Závěrečný slavnostní ohňostroj


icon

Po celou dobu budete mít k dispozici skvělé jídlo a hlavně parádní osvěžující drinky na dlouhé letní večery. To vše bude zajištěno prestižním klubem Metro Music Bar...LOS RUMBEROS:

Tento společný název pro celkem již čtyři různorodé projekty sestavené multi-instrumentalistou a skladatelem Petrem "El Pulpo" Smetáčkem, které se jako jedniné v ČR plně specializují na rozmanité rytmy energií nabité afro-kubánské hudby.

Na Open Air 2013 se představí čtyřčlenná novinka LOS RUMBEROS con SALSA CALIENTE, kde společně s Petrem (piáno, konga, zpěv, trumpeta) vystoupí ostřílení hudebníci Jan "Juanito" Burian (zpěv, kytary, tres), Eva Holická (basová kytara) a Jan Horváth (bicí souprava). Tento latino nářez vás zaručeně roztančí!icon

HLAVNÍ CHOD VEČERA:

Andělský zpěvák roku Vojtěch Dyk s partou osmnácti vyfešákovaných špičkových hráčů v čele s bandleaderem Josefem Buchtou už vloni dokázali, že swingem se dá zvednout publikum ze židlí.

Tentokrát židle raději nechali doma, protože si pro vás připravili spoustu nových energických aranžmá. Pod širým nebem tak zažijete smršť tanečních summer hitů i pohodový jazzíček.GANG OF LOLITAS:

ž jste někdy zažili, aby na fesťáku přistálo UFO s partičkou muzikantů z celé Galaxie a ti pak spustili neskutečnou space funk galaktickou show?

Tak tohle se za doprovodu vizuálních efektů stane v podání GANG OF LOLITAS. Frontmani Rufus Remek jr. a sličná androidka Alzaběta Kolečko si pro tuhle show ochočili vesmírnou havěť z celé Mléčné dráhy a zaručeně Vás probudí z hibernace. Čeká na Vás ohňostroj, zůstat až do konce je povinnost a tak nezapomeňte: The Truth Is Out There!